Bazı önlemler alarak salçanın çabuk bozulmasını önleyebilirsiniz. Bunun için hazır aldığınız salçayı ufak boy tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, salçayı, cam kavanozda saklamanızda salçanın bozulmasını önler.

Salçayı uzun süre küflenmeden saklamak için yapacağınız bir başka işlem ise şu şekilde: Salçayı cam kavanoza aktardıktan sonra üzerine bir miktar zeytinyağı dökün. Bu işlem salçanın bozulmasını ve küflenmesini önleyecektir.
Hatay’da üretilen salçalar içerisinde kimyasal madde bulunmadığından bozulma ihtimalleri daha fazla olmaktadır. Hatay’da biber salçası denilince akla ilk olarak Altınözü gelmektedir. Hem havası hem de toprak yapısı olarak biber yetiştirmeye gayet uygundur. Biberler taze olarak toplanır ve tazeliği bozulmadan hemen yakında kurulan Rahme Biber Fabrikası’na getirilir. Burada biberler son teknoloji ile işlem görüp sofralarınızda yerini alır.

Salçanın uzun süre saklanması için buzdolabında korunması gerektiği bilgisi doğru değildir. Salçanın küflenmesini engellemek istiyorsanız, kuru ve serin bir yerde,örneğin kilerde saklamanız gerekir.


Bir cevap yazın

Rahme Salça Hakkında

Ürün kalitemizden hiçbir zaman ödün vermedik. Koşullar ne olursa olsun müşteri memnuniyetini hedef seçtik. İnsan sağlığını en çok ve doğrudan etkileyen gıda sektöründe üretim yaptığımızın fazlasıyla bilincindeyiz.

Bize Ulaşın

Adres: Bohşin Mah. Bohşin Sok. No: 103 / A Antakya/HATAY

Telefon: 0535 400 10 52

E-Posta: info@rahmesalca.com

Web: https://rahmesalca.com